Norvégia–Magyarország ÉLŐ

Szurgent:

Pinyő: Gratulálok a fiúknak, értem is küzdöttek. De mindenképpen gratulálok a kiutazó szurkolóknak! Szép volt fiúk!

94. perc: VÉGE!!! NYERTÜNK!!! Visszavágó vasárnap!

91. perc: Szalai helyett Priskin.

Pinyő: Szalai legjobb megmozdulását láttuk most.

90. perc: Négy perc hosszabbítás.

Pinyő: Kicsit fáradnak a fiúk. Lassabb a tolódás.

88. perc: Helland az üres kapu helyett a lécre fejelte a labdát!

Szurgent: ezt a szalait látva, visszasírom tíber krisztiánt

Pinyő: Én meg Bodonyi Bélát.

86. perc: Skjelbred helyett Helland.

Pinyő: Lajoskám! Egy Fiolányi kadarka megteszi?

Pinyő: Komorától Révfülöpről, ugye?

83. perc: Pedersen lőtt 17-ről, de Kádár lábáról szögletre pattant a labda.

Pinyő: Ez a Szalai mit csinál? Azon túl hogy szegény SZAKEMBER EGERVÁRIT alázta?

Szurgent: hiába nyomnak a svédek, amíg sáfár a kapuban, én nem félek. szalai a csapat szíve, egy helyben áll és dobog

Pinyő: Most nem azért, de pontosan így játszottunk a íszákírekellön Bjadpesten is. Hol a hála?

Szurgent Lajos: a bankszámládon Atis, abból iszunk

Pinyő: Tarsolyba tettem.

Pinyő: Bár futsalban is ilyen jók lennénk...

76. perc: Dzsudzsák helyett Lovrencsics.

75. perc: Berget helyett Elyounoussi.

Pinyő: Na, bejött egy Mohamed.

Szurgent Lajos: nincs valakinél egy bornyitó?

72. perc: Kleinheisler helyett Nagy Ádám.

71. perc: Egy beadás után Király kezei közül a gólvonal felé pattant a labda, de Fiola kivágta a gólvonalról.

Pinyő: Én meg a Verebes Mágus most behoznám a Salamon Jóskát Dijósgyőrből, a Fodorék szomszédját, a hétvégi (Vi)telkit, meg a, meg a Birinyi doktort a Vasasbúl.

Szurgent Lajos: Pintér tanárúrral nem tudok egyetérteni, én Galaschekkel stabilizálnám a középpályát

Pinyő: De a szélre csak befér a Wukovics?

Von Kempf: De egy jó kerek Bácsi Sanyi mindegyiküket überelné...

Szurgent: nem, már ott van Egressy

Pinyő: Meg a Komját Malac. Mert szerénységem és íráskéászségem tiltja, hogy klasszikus polgári neveltetésemből merítsek mondatot: Ajánlom Magamat...!

Von Kepmf: Az mondjuk tök jó, hogy lement jó 60 perc és még nem kellett széttépnem a vasárnapra szóló jegyeimet

65. perc: Elabdellaou esett el a tizenhatoson belül Elek mellett. Szabadrúgás kifelé és sárga a norvégnak.

61. perc: Söderlund helyett Pedersen.

Pinyő: Lajos! Szerintem meg Tiszakécskén sok a kecske.

Szurgent: szerintem meg kéne próbálni nem gólt kapni

Pinyő. Meg a Wengernek. Ez nem is Kernhessler vagy mi. Hanem a Skólsz. Mencseszterbúl.

Szurgent Lajos: ez a Klemheszler nagyon jól jött volna nekem a Stadler elleni kiesési rangadón

56. perc: Dzsudzsák tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, néhány csel és botlás után lőtt, de Nyland védett.

54. perc: Eddig unalmas a második félidő, de ez egyáltalán nem baj.

Pinyő: Az ott a szélen, az migráns a norvígoknál?

jörgenzen: itt északon minden tisztességes csapatba kell egy szerecsen

Pinyő: Oslóban is vagytok.

46. perc: Folytatás.

Az indexnél megzavarodtak:

Szurgent Lajos: a Tiszakécskében alkalmazott taktikámat remekül alkalmazza Storck, mi meg tudtuk tartani a 0-1 -et a Gázszer ellen

Pinyő: A szünetben egykori MESTEREM mágiáját nézem. Ajánlom mindenkinek! A kapuig tolódtunk!!!

45+2. perc: Szünet. Vezetünk!

45+1. perc: Kleinheisler jobb oldali beadása után Szalai lábán felpattant a labda, a középen érkező Elek hat méterről, középről fölé fejelt.

45. perc: Két perc hosszabbítás.

41. perc: Elek fejelhetett hét méterről, de nem volt túl erős és Nyland védett.

39. perc: Guzmics is besárgult.

34. perc: Kádár is kapott egy sárgát.

Pinyő: A királyi himnuszt Király Gabi tiszteletére játszották? Mert úgy véd!!!!!

Pinyő: Komora Tábornok úrtól azt hallottam, hogy "Csak a Jankovicsot ne engedjétek a kapu közelébe! Inkább menjen a Rudasba!" Ott vesztettük el az elmúlt 30 év összes reményét.

Szurgent Lajos: nagyon szívósak ezek a finnek

32. perc: Söderlund lőtt futtából, 12 méterről, de Király lábbal védett.

29. perc: Egy dolog biztos. Kleinheisler nem lehet fáradt, hiszen lényegében csak a válogatottban játszik.

26. perc: KLEINHEISLER!!!! A magyar játékos a tizenhatos bal oldalán fordult kapura és 14 méterről ballal lőtt, Nyland nem csak bele tudott érni a labdába, ami a kapu jobb oldalába kötött ki. 0–1

Pinyő: Elnézést, hogy csak most kapcsolódok be, de eddig tartott leírni ezt a mondatot. Tolódtak a betűk. Ja és GÓÓÓLLLLL!

Jörgenzen: Szász Marci öccse beakasztotta a pumpát a küllők közé

23. perc: Tettey kapott egyet Gerától, a magyar meg egy sárgát. Nem is játszhat a visszavágón...

22. perc: Az első félidő első felét megúsztuk komolyabb norvég lehetőség nélkül.

20. perc: Söderlund lőtt 18-ról, a jobb kapufa mellé.

19. perc: Tettey rúgott oda Kleinheisler rózsaszín cipője fölé, amiért sárgát kapott.

Jörgenzen: ez a Tettey melyik viking vérvonal tagja?

18. perc: Dzsudzsák lő messziről, messzire.

15. perc: Ez a norvég csapat egyelőre nem olyan jó, mint a híre.

Jörgenzen: közben andy möller elindult melegíteni

12. perc: Elek Ákos mutatta meg Hovlandnak, hogy milyen szép stoplik vannak a cipőjén, de a norvég nem örült ennek, a bíró se nagyon, mert szabadrúgás kifelé.

8. perc: Német labdája pattant Kleinheislerhez, aki átvette a labdát, majd 10 méterről, éles szögből lőtt, de a kapus védett.

3. perc: Bal oldali támadás végén megkapta a labdát a középen érkező Skjelbred, de 11 méteres lövése után Király nagyot mentett a léc alól.

Jörgenzen: guzmics már a mezcserére készül. nagyon szépen néztük végig, ahogy majdnem lesújtott a norvég pöröly

A magyar válogatott természetesen fekete karszalaggal emlékszik a ma elhunyt Várhidi Pálra és Fülöp Mártonra.

1. perc: Mi kezdtünk.

Jörgenzen: ma végre megtudjuk milyen a lazacból készült szegedi halászlé

20.41: Jönnek az első kommentek:

Jörgenzen: állítólag neutrogénával bekenték az egész pályát

20.30: Az UEFA is megemlékezik twitter oldalán Király Gábor jubileumáról.

20.26: "Jól felkészültünk, jó erőben vagyunk. Maradjanak a játékosok nyugodtak. Élvezzék a meccset, stb. stb. stb." Nem vagyunk előrébb...

20.25: Na nézzük mit mond Storck.

20.21: Az eddigi egyetlen pótselejtezőnk. Rettenet volt.

20.19: Csányi Sándor, MLSZ elnök még sosem izgult ennyire – pedig, amikor ezt mondta még nem is látta az összeállítást.

20.10: Király Gábor 1998. március 25-én állt először a válogatott kapujában. Ma pedig 100. alkalommal. Bozsik József után ő a második, aki 100-szoros válogatott, az Aranycsapat legendája 101-szer szerepelt a csapatban.

20.05: Nem, már 1–0-ra vezet Izrael...

20.00: Az U21-es válogatott Izraelben játszik selejtezőt. Egy vírusos fertőzés miatt mindössze egy játékos, a kapus tartalék Banai ül a kispadon, az eredmény jelenleg 0–0.

19.54: 1981. május 20-án nyertünk utoljára Oslóban, akkor 2–1-re. Ugyanebben az évben Budapesten 4–1-re győztünk. Utóbbinak a fele is elég lenne, de harmincnégy éve nem nyertünk a norvégok ellen.

19.51: Vettem egy mély levegőt a kezdőre. Kleinheisler László, a HLSZ adatbázisa szerint 2015. május 23-án lépett pályára felnőtt tétmérkőzésen... Érdekes lesz ez. Tiszta szívből kívánom, hogy bejöjjön ez a váratlan húzás.

19.46: A kezdők:

19.45: Jó estét mindenkinek. Szomorúan telt eddig a nap. Hosszan tartó betegség után elhunyt a 32 esztendős Fülöp Márton és életének 84. évében elment Várhidi Pál is, az Aranycsapat egykori tagja. Isten nyugosztalja őket!