Görögország–Magyarország 4–3 (1–1)

Legyünk nagyvonalúak: a magyar válogatott olyan rendes volt és engedte a görögöknek – amit eddig a sorozatban senki –, hogy gólt szerezzenek hazai pályán és azt is, hogy megnyerjék a meccset. Szóval fair play is van a világon! Bízhatunk a szerencsében, ha nem lesz, akor meg jöhet egy jó pótselejtező.

95. perc: Vége.

94. perc: Kalmár bal oldali szabadrúgása után Fiola elé került a labda, de a védő 10 méterről gyengén, középre lőtt, a kapus védett.

90. perc: Négy perc hosszabbítás.

89. perc: Kicsit úgy tűnik, hogy a magyar válogatott befejezte a meccset, holott az még tart. Fiola kapott egy sárgát.

86. perc: Holebasz bal oldali beadása után Koné négy méterről, nagy erővel fejelt a léc alá. 4–3

Románia már 3–0-ra vezet.

83. perc: Leandro emelt középre balról, az érkező Nikolics fölé fejelt.

79. perc: Mitroglou kapott labdát a tizenhatosunkon belül, s 12 méterről a kapunkba lőtt. 3–3

78. perc: Böde kapott sárgát. Nem volt egyszerű, mert a spori nem találta a lapot, de kapott a tartalék kollégától.

75. perc: GÓÓÓÓL!!!! Kalmár négy védő között cselezte be magát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd keresztbe passzolt, az érkező Németh Krisztián jobbal a bal felső sarokba lőtt. 2–3

72. perc: Mantalosz helyett Kone.

70. perc: Dzsudzsák helyett Kalmár és Gera helyett Nagy Ádám.

68. perc: Németh keverte össze a védelmet a jobb oldalon, beadása után Elek fejelt 10 méterről, de sajnos a középre tartó labda a kapusé lett.

64. perc: Papasztathopulosz helyett Tszanetpoulosz.

62. perc: Tahcidisz szerzett labdát, de 17 méteres lövése után mellé szállt a labda.

61. perc: Lovrencsics helyett Nikolics.

58. perc: Leandro bal oldali beadását követően Böde fejelt mellé.

57. perc: Szép hazai támadás végén Tahcidisz 15 méterről lőtt a kapunkba. 2–2

55. perc: GÓÓÓÓL!!! Dzsudzsák bal oldali szöglete után középen Elek ért hozzá a labdához, ai így pont jó lett a jobb oldalon érkező Németh Krisztiánnak, aki közelről a bal alsó sarokba passzolt. 1–2

50. perc: Fortunisz tart be a tizenhatosunkon belülre balról, de Kádár az utolsó pillanatban szögletre mentett előle.

46. perc: A térfélcserén kívül semmi nem történt. Elkezdődött a második félidő.

Jelen állás szerint ma nem dől el a sorsunk, hiszen nem előzzük meg a románokat.

Fotó: MTI45+2. perc: Németh kapott egy sárgát az első félidő lefújásakor. Szünet.

2–0-ra vezet Románia...

45. perc: Lovrencsics lőtt 17-ről. Fölé. Két perc hosszabbítás.

44. perc: Most Morasz buktata Eleket, így a görög kapott lapot.

Fotó: uefa.com

42. perc: Elek lökte fel Manteloszt, majd reklamált egy sort. Ez is sárga. Holebasz meg egy buta... Felsprézte a bíró a labda helyét a görög meg letörölte. Sárga.

36. perc: Juhász buktatta Fortuniszt, amiért sárgát kapott.

35. perc: Lemegy a görög gólszerző, Szatfilidisz helyére jött Holebasz.

33. perc: Dzsudzsák bal oldali szöglete után Juhász centikkel lőtt a bal kapufa mellé.

32. perc: Valamiért úgy gondolom, hogy erről a meccsről nem nagyon mesélek majd az unokáknak.

Fotó: mlsz/facebook

26. perc: GÓÓÓÓL! Kádár bal oldali beadására jobbról érkezett Lovrencsics, aki a kapu jobb oldalába fejelt. 1–1

23. perc: Pelkasz hagyta faképnél Kádárt, egyedül tört kapura, de fölé lőtt.

22. perc: Na de amikor nálunk van! Dzsudzsák lőtt a balösszekötő helyéről, de a labda megpattant egy védőn, a bevetődő Böde centikkel lőtt mellé.

22. perc: A legnagyobb baj az, hogy nincs nálunk a labda.

17. perc: Hát ez nem izgalmas...

14. perc: Fortunisz jobb oldali szöglete után Szamarisz fejelt mellé.

11. perc: Leandro bal oldali beadása után Böde elől felszabadítottak a hazaiak.

10. perc: Böde esett el a tizenhatoson belül, de őt látta szabálytalannak a bíró.

Románia vezet Feröeren... Csapás, csapás hátán...

5. perc: Egy jobb oldali beadás után senki nem érte el a labdát, balról érkezett Szatfilidisz, aki ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

3. perc: Nem estek egymásnak a csapatok. Sőt.

1. perc: Elkezdődött a sorsdöntő meccs.

17.59: Ivan Bebek vezeti a meccset, akivel eddig egy alkalommal találkoztunk, akkor nyertünk.

17.57: Feröeren esik az eső. Műfüvön lesz a meccs. Ez csodákra képes.

17.55: Himnuszok.

17.52: Felsorakoztak a csapatok a játékoskijáróban.

17.50: Ha Pintér Attila egyetlen meccsen sem ült volna a válogatott kispadján, akkor most veretlenül állnánk a csoportban. Na mindegy.

17.45: Úgy tűnik nem lesz teltház a Kariaszkakisz – tényleg így hívják... – stadionban.

17.40: Fél szemmel követjük majd Feröer meccsét. Romániára rá sem nézünk.

17.35: Ha pótselejtezőt játszunk, akkor Király Gábor még idén 100-szoros válogatott lehet. Nem lenne baj, ha ez a szép jubileum csak jövőre lenne meg.

17.30: Két évvel ezelőtt ezen a napon "nyolcegyeztünk" Hollandiában. Felejtsük is el. Amúgy október  11-én hat győzelem, öt döntetlen, hat vereség a mérlegünk.

17.15: Ez lesz a válogatott 900. hivatalos mérkőzése.

17.00: Ez meg a görögöké: Karnezisz – Kiciu, Morasz, Papasztathopulosz, Szatfilidisz – Szamarisz, Mantalosz – Pelkasz, Fortunisz, Tahcidisz – Mitroglu

16:57: Íme a kezdő: Király - Fiola, Juhász, Kádár, Leo - Lovrencsics, Gera, Elek, Dzsudzsák - Németh, Böde

16:52: A csapat megérlezett a stadionba. (Fotó: mlsz/twitter)

16.45: A nap képe a Trollfoci Facebook oldaláról. "Magyarok Athénban.
(Kedves UEFA, FARE, stb.! Ezek már azelőtt is romok voltak, nem a magyar szurkolók törtek-zúztak... de nyugodtan vizsgálják ki!)"

16.30: Egyszer voltam az Olyampiakosz stadionjában. Argentína–Olaszország olimpiai elődöntő volt. Macherano, Tévez, Coloccini, Kily González az egyik, Pirlo, Chiellni, De Rossi a másik oldalon. 2–1-re nyertek a későbbi aranyérmes argentinok. Nem volt rossz meccs.

16.16: Eddig kilenc selejtezőt játszottunk a görögökkel. Csak egyszer nyertünk, akkor is Budapesten. Összesne 18 alkalommal találkozott a két ország válogatottja, a mi szempontunból nem jó a mérleg.

16.05: Németh Krisztián és Bernd Storck is volt korábban az Olyamiakosz alkalmazottja. A csapat stadionjában lesz a mai találkozó. (fotó: mlsz/twitter)

16.00: A csütörtöki helyszíni közvetítés után, ma a "fotel ultrákkal" tartunk, de összeszedünk mindent egy helyre, ami fontos a meccsel kapcsolatban. A válogatott délelőtt sétált egy jót, a National Garden-ben. (Fotó: mlsz/facebook)