Sokismeretlenes egyenlet

Csapatunk jelenleg a harmadik helyen áll a csoportban, ami biztosan pótselejtezőt jelent. Ennél azonban sokkal jobb is lehet a helyzet.

A magyar válogatott második a csoportjában, ha az utolsó fordulóban több pontot szerez, mint Románia. Ha a végén 17 pontja lesz mindkét csapatnak, akkor is előzünk, mert az egymás elleni eredményekből jobban jövünk ki, hiszen Bukarestben 1–1-re végeztünk, míg Budapesten 0–0 lett, így igen sokat ér Dzsudzsák romániai gólja, hiszen azzal jobb a csapat a riválisnál.

A csoportharmadikok között jelenleg vezet a gárda, de nem szerezhet már több pontot, mert a biztosan csoportutolsó Görögország lesz az ellenfél a záró körben, a hatodikok eredményeit pedig kiveszik az összevetésből, mert van olyan csoport, amelyben csak öt csapat van. A magyar válogatott így ebben a rangsorban tizenöt ponttal zár. A jelenlegi helyzetben Ukrajna, Svájc, Oroszország, Törökország, Wales és Norvégia is előzhet. Erre esélye igazából csak az oroszoknak és az ukránoknak van. Utóbbi csapat Macedóniával találkozik – mivel az ellenfél utolsó a csoportjában ez az eredmény nem számít –, de a Spanyolország elleni mérkőzés lesz a kulcstalálkozó. Ha az esélyeknek megfelelően a spanyolok nyernek, akkor nincs gond az ukránokkal.

Az oroszokkal akkor lehet baj, ha a svédek megelőzik őket, mert akkor elénk kerülhetnek a ranglistán.

A többi csoportban nincs olyan harmadik helyezett, amelyik reális veszélyt jelentene a legjobb helyünkre.

A jelenlegi állás:

1. Magyarország 8–5 15 pont, 2. Ukrajna 11–3 13, 3. Írország 7–5 12, 4. Horvátország 14–5 11, 5. Albánia 7–5 11, 6. Svédország 9–9 9, 7. Szlovénia 9–10 9, 8. Izrael 6–8 7, 9. Törökország 7–8 6