Majdnem nyertünk Belfastban. Majdnem.

Vége a mérkőzésnek. Ez fájt.

93. perc: Gól... Davis jobb oldali szöglete után McGinn lőtt 17 méterről, a jobb alsó saroknál Király nagyot védett, de a kezéről kipattanó labdát Lafferty közelről a léc alá vágta. 1–1

Lengyelország–Gibraltár 8–1, Albánia–Portugália 0–1

90. perc: Öt perc hosszabbítás.

89. perc: Németh helyett Vanczák.

84. perc: Priskin lökte meg McAuley-t, sárga.

83. perc: Ferguson jött Dallas helyére.

82. perc: Baird alárúgott egy retteneteset Kalmárnak, amiért piros lapot kapott.

80. perc: A tizenhatosunkon belül Lafferty rúgta fejbe Fiolát.

75. perc: Magennis jött Norwood helyére.

74. perc: GÓÓÓÓÓÓL!!!! Dzsudzsák bal oldali szabadrúgása után McGovern kezéből kiesett a labda, amit Guzmics közelről a kapuba húzott. 0–1

Közben a lengyeleknek már nyolc...

73. perc: Kalmár lőtt kapura a bal oldalról, a kapusnak a léc alól kellett kitornáznia szögletre.

72. perc: McLaughlin húzta vissza Kalmárt - sárga.

70. perc: Norwood tekert egy szabadrúgás a bal oldalról, a bal alsó felé, de Király magabiztosan védett.

Írország vezet Grúzia ellen 1–0-ra.

68. perc: Szalai helyett Priskin.

67. perc: Gera lőtt 22 méterről a jobb kapufa mellé.

64. perc: Németh gurította vissza a labdát, a 16-os jobb sarkánál Kalmárnak, aki kapásból fölé lőtt.

Egy érdekesség a román–görögről: a vendégek 60 perc alatt egyetlen alkalommal sem lőttek kapura, vagy legalább annak környékére.

A lengyelek már ötnél járban Gibraltár ellen. Már hat.

56. perc: Hazai csere, C. Evans helyett McGinn.

Újra vezetnek a németek: Skócia–Németország 2–3

54. perc: Norwood jobb oldali szöglete után C. Evans fejelt fölé.

53. perc: Dzsudzsák cselezte be magát középre jobbról. Lövése után Szalairól pattant balra a labda Németh elé, aki pedig lesen volt.

52. perc: Ezúttal Leandro adott középre és Szalai fejelt mellé.

51. perc: Dzsudzsák bal oldali szabadrúgása után, Gera hét méterről a kapu bal oldala mellé csúsztatott.

50. perc: Lafferty elé fejelték le a labdát, aki tíz méterre a kapunktól centikkel maradt le róla.

48. perc: Fiola mentett egy bal oldali beadás után szögletre.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere nem volt.

Vége az első félidőnek. Mezőnyfölényben játszott a hazai csapat az első negyvenöt percben. Nagy helyzet egyik oldalon sem adódott. Ha nem mi lennénk a pályán, akkor már elkapcsoltam volna... Az uefa.com statisztikái szerint 51:49 volt a labdabirtoklási arány a hazaiak javára (innen nézve nagyobbnak tűnt a fölény), az északírek két alkalommal, mi egyszer sem találtuk el a kaput, a hazaiak 151 passzából 122, a mi 152 átadásunkból 131 volt jó.

45. perc: Egy perc hosszabbítás...

Kicsit odébb jobb a meccs: Skócia–Németország 2–2.

43. perc: Németh lőtt messziről, a jobb kapufa mellé.

41. perc: Leandro emelte magasra a lábát McLaughlin ellen. Sárga.

Skócia–Németország 1–2

Chris Baird és Kalmár Zsolt (jobbra) bűvölik a labdát (Fotó: MTI/Illyés Tibor)32. perc: Fiola adott középre jobbról, a labdát sarokkal tette tovább középen Szalai, Németh átvette, majd lőni próbált, de a labda elakadt McGovernben. Nagy helyzet volt. A bíró szerint lesen volt Németh. Szerintem meg nem, de mindegy is.

Skócia kiegyenlített, a lengyelek már néggyel mennek.

29. perc: Nem a világ legizgalmasabb meccse ez ma...

25. perc: Norwood végzett el szabadrúgást a kapukntól 30 méterre. Meg is célozta a jobb alsó sarkot, de Király védett.

Finnország vezet Feröer ellen 1–0-ra.

22. perc: Elek helyett Nagy Ádám a pályán.

Németország vezet Skóciában 1–0-ra.

21. perc: Elek sántít.

19. perc: Guzmics érte utol az oldalvonalnál Laffertyt és fel is rúgta. A hazai csatár belegurult a pálya melletti árokba, a magyar védő meg kapott egy lapot.

Már 2–0 a lengyeleknek. Bocsánat. Három.

15. perc: Egy jobb oldali ívelésre Dallas érkezett, a kapura is tette volna a labdát, de Guzmics becsúszva szerelte az ötösnél. Ráadásul úgy, hogy a labda visszapattant a hazaira, így szöglet sem lett.

13. perc: Leandro indította Némethet a bal oldalon, de a fellocsolt talajon megcsúszott a labda, így a csatár nem érhette el.

11. perc: Kádár centerezett Szalaihoz, a csatár azonban a 11-es pontnál nem tudta lekezelni a labdát. Kirúgás...

10. perc: Lafferty csúszott bele Guzmicsba. Kapott is egy sárgát érte. Guzmics (balra) és Lafferty csatája (uefa.com)

8. perc: Labdát kellett cserélni, Brunt azt emelhette középre jobbról, szabadrúgásból. Kiráyl öklözte balra a labdát.

Na, a lengyelek is jól megverik Gibraltárt, máris 1–0.

6. perc: Guzmics rúgott alá a labdának a tizenhatoson belül. Szöglet... Nordwood adta be a labdát jobbról, Elvans a kapunkra akarta lőni, de lényegében felszabadított.

5. perc: Dzsudzsák lőtt a jobbösszekötő helyéről, úgy 20 méterről, egy méterrel a bal kapufa mellé.

2. perc: Az első hazai beívelés, Leandro felszabadított.

1. perc: A hazaiak kezdtek.

És akkor nézzük a meccset.

20.42: Himnuszunk.

20.41: Tiszta pirosban lépünk pályára, a hazaiak zöld-fehér-zöld összeállításban.

20.40: Leszurkoljuk a hazaiakat.

20.39: Felsorakoztak a csapatok a játékoskijáró sátrában.

20.33: Így melegítettek az északírek:

20.27: Örményország–Dánia 0–0. Nagyon jó meccs lehetett.

20.12: Igazán nem akarok előre ítélkezni Stock felett, de... Szalai ebben a szezonban 0 meccs, 0 gól. Nikolics 7 meccs, 7 gól.

20.03: A tévében Seből Vilmos és Bognár György is szakért... Ez van.

20.00: A kezdőnk játékosai összesen 51 gólt szereztek eddig a válogatottban. A képet árnyalja, hogy ezek közül Gera Zoltán huszonnégyet, Dzsudzsák Balázs tizenhetet szerzett.

19.55: Számoljunk. Az északír válogatottnak 16, a románoknak 15, nekünk 12, a finneknek 7, a feröerieknek 6, a görögöknek 2 pontjuk van. Ma román–görög és finn–feröeri meccs van a miénk mellett. Ha Észak-Írország nyer, akkor kijutott. Ha mi nyerünk, miközben Románia kikap, akkor előzünk és ha eközben Finnország nem nyer, akkor a harmadiknál rosszabbak már nem lehetünk. Ha Észak-Írország és Románia is nyer, akkor csak abban az esetben lehetünk másodikak, ha mi már nem veszítünk pontot, míg a románok nem szereznek.

19.52: Ez meg a hazai kezdő: McGovern – McLaughlin, McAuley, Evans, Baird – Davis, Brunt, Evans, Dallas – Norwood, Lafferty

19.47: Vidáman nézték meg a pályát a játékosok és az edzők. (Fotó: MLSZ/Twitter)

19.45: Ezek szerin Nikolics Nemanja volt a hibás azért, mert nem lőttünk gólt a románoknak. Érdekes...

19.44: És íme: Király – Fiola, Guzmics, Kádár, Leandro – Kalmár, Elek, Gera, Dzsudzsák – Németh K., Szalai.

Így néznek ki: (Fotó: MLSZ/Twitter)

19.38: Hamarosan lesznek kezdők.